Urbanizované pláže

Přehled nejznámějších urbanizovaných (zastavěných) pláží na ostrově Menorca


Západ ostrova:

Cala ´n Forcat - miniaturní písečná plážička (10 m dlouhá, 12 m široká) leží v "srdci" zálivu ve tvaru fjordu a je lemována nízkými skalnatými terasami. Pláž je navštěvována klienty hotelu Almirante Farragut i hosty z nedalekých apartmánových komplexů. Servis: občerstvení, půjčovna lehátek, slunečníků a sprchy. Autobusové spojení s okolními letovisky a se s Ciutadellou (5 kilometrů). V okolí byla vybudována rozsáhlá turistická infrastruktura (obchody, supermarkety, bary, restaurace).
Cala ´n Blanes - půvabná písečná pláž (40 m dlouhá) je obklopena úzkým zálivem a skalnatými útesy. Pláž je hojně navštěvována klienty hotelu i hosty z nedalekých apartmánových komplexů. Servis: občerstvení, půjčovna lehátek a slunečníků. Autobusové spojení s okolními letovisky a se s Ciutadellou (4 kilometry).
Cala Santandría - písečná pláž (100 m dlouhá) se nachází v rezidenční čtvrti poblíž Ciutadelly. Servis: půjčovna lehátek a slunečníků, vodní sporty. V okolních skalách se nacházejí četné prehistorické jeskyně.
Cala Blanca - úzký skalnatý záliv s písečnou plážičkou (45 m dlouhá, 140 m široká). Jméno zálivu je odvozeno od bělostné barvy jemného písku na pláži. V okolí je celá řada plážových restaurací, barů, obchůdků, dva hotely a komplexy apartmánů. Servis: půjčovna lehátek, slunečníků a provozování vodních sportů. Autobusové spojení s okolními letovisky a se s Ciutadellou (5 kilometrů).

Jihozápad ostrova:

Cala ´n Bosch - malá, písečná plážička s jemným, bílým pískem (80 m dlouhá, 80 m široká) je velmi navštěvována turisty z okolních hotelů a apartmánů. Servis: půjčovna lehátek, slunečníků a provozování vodních sportů (windsurfing, vodní lyže, jízda na "banánu", atd.).
Son Xoriguer - rodinná písečná pláž, sousedící s pláží v Cala ´n Bosch (180 m dlouhá, 45 m široká). Je klidnější a méně navštěvovaná než pláž sousední, moře je doslova křišťálově průzračné. V okolí pláže jsou nízké skalnaté útesy, které skrývají zajímavý podmořský život. Servis: půjčovna lehátek, slunečníků a vodních sportů (windsurfing, parasailing, vodní lyže, zodiak). Autobusové spojení s okolními letovisky a se Ciutadellou (14 kilometrů).

Jih ostrova:

Cala Galdana - byla donedávna považována za nejkrásnější panenskou pláž na ostrově. Před 30 lety byl dynamitem odstřelen kus skály, aby mohl být u pláže postaven velký hotel. V okolí nádherné panenské pláže vzniklo jedno z nejznámějších prázdninových letovisek s veškerými turistickými službami a vymoženostmi. Přesto pláž Cala Galdana neztratila svůj půvab. Jemný bílý písek, tyrkysově modrá mořská hladina s plachetnicemi a útesy z mořského vápence - to vše lahodí oku návštěvníků. Nejkrásnější pohled vám umožní vyhlídka Mirador de Sa Punta. Pláž (450 m dlouhá, 45 m široká) je proslavená širokou nabídkou vodních sportů (windsurfing, vodní lyže, jízda na "banánu", atd.) Servis: půjčovna lehátek a slunečníků, stánky s občerstvením a plážové bary).
Platja de Binigaus - písečná pláž (900 m dlouhá) je navštěvována hlavně domorodci. Přístup je možný pouze pěšky ze sousední urbanizace Santo Tomás. Písečná plocha je lemována skalnatým útesem, který je hustě porostlý vegetací. Servis: půjčovna lehátek a slunečníků, občerstvení.
Santo Tomás - písečná pláž (500 m dlouhá, 40 m široká) je obklopena hotely a apartmány. Je hojně využívána turisty z nedalekých urbanizací, mnohé z nich leží v bezprostřední blízkosti pláže. Servis: půjčovna lehátek a slunečníků, občerstvení, vodní sporty.
Platja de Son Bou - nejdelší a nejvíce navštěvovaná pláž na ostrově (cca. 3 km dlouhá). Ideální pro rodiče s dětmi, mělký přístup do moře. Urbanizace Son Bou zahrnuje část s hotely a apartmány pro turisty a příjemnou rezidenční čtvrť se soukromými vilkami. Ve východní části pláže najdete zbytky původní raně křesťanské baziliky. Servis: středisko vodních sportů, půjčovna slunečníků a lehátek, sprchy, rozvinutá turistická infrastruktura. Miniaturní vodní park Club San Jaume (skluzavky, bazény).
Cala en Porter - písečná pláž (120 m dlouhá, 110 m široká), v hlavní sezóně je hojně navštěvována turisty z okolních ubytovacích kapacit. Urbanizace Cala en Porter je jedna z nejstarších na ostrově. Servis: půjčovna slunečníků a lehátek, vodní sporty, restaurace, občerstvení. V blízkosti pláže leží půvabná skalní restaurace s terasou Cova d´en Xoroi (přes den restaurace, v noci diskotéka). Jedná se o jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst na ostrově.
Punta Prima - písečná pláž (130 m dlouhá), je hojně navštěvována obyvateli Mahónu, mělký přístup do moře. Servis: půjčovna slunečníků a lehátek, vodní sporty, restaurace.

Sever ostrova:

Cala Morell - záliv leží asi 10 km od Ciutadelly a patří k malé, stejnojmenné osadě. Písečná pláž je miniaturních rozměrů a je obklopena plochými kamennými terasami. V okolí zátoky najdete četné, uměle vytvořené jeskyně - místo je vhodné na šnorchlování. Na pláži se nachází restaurace s půvabnou terasou, z které nádherný pohled na zátoku a kotvící bárky. Doporučujeme vyčkat až do západu slunce. V okolí pláže a zálivu se nacházejí četné soukromé vilky, jejichž bílá barva ostře kontrastuje s okolními skálami. Servis: pouze restaurace
Arenal den Castell - písečná pláž (650 m dlouhá) leží v bezprostřední blízkosti turistické urbanizace. Servis: půjčovna slunečníků, lehátek a šlapadel, občerstvení, restaurace.